Biznes Po Chińsku - Książka 中文商务

Chiny są dla nas ogromną szansą gospodarczą.

Ten, kto zrozumie chiński umysł i możliwości płynące ze współpracy z Chińczykami, uzyska szansę stworzenia czegoś, o czym konkurencja może tylko marzyć.

Wieloletnie doświadczenie w pomaganiu polskim przedsiębiorcom w Chinach pozwoliło nam zrozumieć, że większość problemów, z którymi się spotykają jest powtarzalna, a często są one łatwe do uniknięcia. Wychodząc oczekiwaniom naprzeciw, postanowiliśmy zebrać najważniejsze informacje na temat szans, zagrożeń i planowania biznesu w Chinach lub z Chińczykami.

Polacy nie są zaznajomieni z kulturą chińską ani ze stylem życia czy sposobem bycia Chińczyków. Chiny kojarzą się nam głównie z fabrykami zachodnich marek, sklepami internetowymi takimi jak Alibaba czy Aliexpress lub z popularnymi w Polsce firmami, np. Huawei czy Xiaomi. Wiedza Chińczyków o Polakach jest równie uboga i stereotypowa. Biznesmenów obu państw cechuje wyidealizowane myślenie o tym, jak powinno wyglądać prowadzenie interesów w każdym z krajów.

Jak mawiał Sun Tzu: „Kto zna wroga i zna siebie, nie będzie zagrożony choćby i w stu starciach. Kto nie zna wroga, ale zna siebie, czasem odniesie zwycięstwo, a innym razem zostanie pokonany. Kto nie zna ani wroga, ani siebie, nieuchronnie ponosi klęskę w każdej walce”.

W tej samej kolejności należy poznać swoich partnerów, siebie, rynek, a także cele i środowisko biznesowe.

Chiny są dla nas ogromną szansą gospodarczą. Ten, kto zrozumie chiński umysł i możliwości płynące ze współpracy z Chińczykami, uzyska szansę stworzenia czegoś, o czym konkurencja może tylko marzyć. W Polsce istnieją już firmy, które dostrzegły tę szansę, wykorzystały ją i z małych spółek urosły do roli liderów w swojej branży – stało się tak, właśnie dzięki ścisłej współpracy z podmiotami chińskimi. Dobrą lekcją dla polskich przedsiębiorców, może być zrozumienie podejścia firm niemieckich i południowokoreańskich, którym udało się osiągnąć świetne wyniki w Chinach, dzięki nauczeniu się robienia interesów z Chińczykami oraz dostosowaniu się do chińskiej kultury biznesowej.

biznes po chińsku książka
Dlaczego warto?

Autorzy książki położyli duży nacisk na odczarowanie kultury biznesowej Chin oraz sposobu działania chińskich firm w oczach Czytelnika.

Zamawiam

Książka składa się z kilkunastu rozdziałów, z których każdy odwołuje się do praktycznej wiedzy i doświadczenia w biznesie z Chińczykami. Wydawnictwo jest przeznaczone zarówno dla przedsiębiorców działających już na rynku chińskim, jak i dla osób dopiero rozważających wejście na ten rynek.

Publikacja ma wymiar praktyczny i w prosty sposób opisuje zarówno mechanizmy prawne, jak i pozaprawne.