Polska kancelaria prawna o międzynarodowym zasięgu

Polska kancelaria prawna Hanglung Law Biernat & Kossacki świadczy kompleksową obsługę prawną i biznesową, w tym w zakresie podatków i bieżącej obsługi korporacyjnej, na wszystkich etapach prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, w Europie i Azji.
Skutecznie reprezentujemy największe polskie i zagraniczne podmioty, w tym spółki polskiego Skarbu Państwa. Swoje biura mamy w Warszawie, w Tarnowie i w Szanghaju.

Co oznacza słowo hanglung?

Hanglung (恒隆) to synonim wysokiej jakości, skutecznego rozwiązywania problemów oraz obszernej wiedzy. Nazwa kancelarii odzwierciedla jej dynamiczny rozwój oraz skuteczność działania na europejskich i azjatyckich rynkach.

Przez Hanglung Law wejdziesz na rynek europejski

Specjalizujemy się w obsłudze prawnej przedsiębiorców prowadzących swoją działalność lub rozważających wejście na rynek europejski.

Dla nas Europa i Azja to nie tylko rynek, prawo i kontrahenci. To nasza pasja. Rozumiemy kulturę i różnice pomiędzy polskim i chińskim podejściem do biznesu. Stały rozwój i pogłębianie wiedzy wynikają nie tylko z zawodowych potrzeb, ale przede wszystkim z zainteresowań i zamiłowania. Dzięki temu potrafimy połączyć te dwa światy, tworząc nową jakość i możliwości współpracy.

Założyciele kancelarii

Kancelaria Hanglung Law została założona w 2017 roku przez radcę prawnego Kamila Biernata oraz adwokata Łukasza Kossackiego – Lytwyna, którzy dzięki wieloletniej pracy w międzynarodowych korporacjach oraz w renomowanych kancelariach prawnych na świecie (Azja, USA, Wielka Brytania) zdobyli bogate doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców

Dlaczego Hanglung?

Nasi Klienci mogą liczyć na wsparcie we wszystkich etapach rozpoczynania i prowadzenia działalności międzynarodowej


Znamy się na tym co robimy i jesteśmy ekspertami w praktykowanych przez nas dziedzinach. Właśnie dlatego prowadzona przez nas kancelaria prawna w Warszawie stała się bezpieczną przystanią dla wielu przedsiębiorców. Jako kancelaria doskonale wiemy jak działa biznes w Polsce i w Azji – znamy prawo, kulturę i nie ograniczają nas bariery językowe. Pozwala nam to kompleksowo prowadzić sprawy i w następstwie osiągać wyznaczone cele.

Świadczone przez nas w Warszawie usługi prawne są kompleksowe i skuteczne, co zawdzięczamy polskim i chińskim zespołom, które współpracują ze sobą na co dzień. Bez wątpienia wyróżnia nas to na rynku usług prawnych. Taka organizacja kancelarii pozwala uzyskać zupełnie unikatową jakość świadczonej pomocy prawnej. Mieszanka stylów i kultur będąca efektem międzynarodowej współpracy sprawia, że myślimy nieszablonowo. Działamy skutecznie, szybko i precyzyjnie, a Twój interes zawsze stawiamy na pierwszym miejscu. Z nami możesz czuć się bezpiecznie, rozwijając swój biznes za granicą.

Kancelaria prawna Warszawa – już dzisiaj zostań naszym partnerem

Na każdym kroku podkreślamy, że świadczona przez nas obsługa prawna Warszawa jest niezwykle rozbudowana i dotyczy wielu sektorów. Można się o tym przekonać samodzielnie, zaglądając na specjalnie przygotowane przez nas podstrony, gdzie zaprezentowane są nasze oferty:

 • prawo transportowe – obsługujemy branże powiązane zarówno z transportem drogowym, jak i morskim oraz kolejowym. Z naszych usług mogą także skorzystać właściciele firm logistycznych oraz magazynów,
 • obsługa korporacyjna spółek – zajmujemy się zarówno przygotowaniem dokumentów, jak i ich opiniowaniem. W ramach naszych obowiązków mieszczą się również rozmowy negocjacyjne, sporządzanie sprawozdań oraz pomoc w procesie tworzenia struktur w korporacji,
 • rejestracja spółek – towarzyszymy naszym klientom podczas rejestrowania i notyfikacji,
 • prawnik nieruchomości – dbamy o zabezpieczenie interesów naszych klientów. Weryfikujemy stan prawny każdej inwestycji, a także sprawdzamy jej otoczenie prawne, aby już na wstępie wyeliminować wszelkie zagrożenia prawne,
 • prawnik IT.

Zachęcamy do skontaktowania się z nami w celu ustalenia warunków współpracy oraz zakresu działań. Prowadzona przez nas kancelaria prawna w Warszawie w sposób indywidualny podchodzi do potrzeb każdego klienta. Po zapoznaniu się z Państwa oczekiwaniami oraz planami przygotujemy ofertę, którą oczywiście w razie potrzeby, można modyfikować. Niezbędne dane kontaktowe znajdują się na stronie.

Jurysdykcje 管辖范围
 • Budynek w Indiach Oznaczenie jurysdykcjiIndie

  Indie są związkiem 28 stanów i ośmiu terytoriów związkowych. Mimo brytyjskich korzeni indyjskiego systemu prawnego, kształtujący prawo niepodległych Indii zdecydowali się na odstępstwa dostosowujące system prawny do wyjątkowych warunków Indii. Utworzony hybrydowy system prawny tego azjatyckiego państwa zawiera elementy prawa cywilnego, prawa zwyczajowego, prawa słuszności wraz z elementami prawa religijnego. Mimo jego złożoności – świetnie rozumiemy obowiązujące w Indiach prawo. Nasze doświadczenie w pracy z prawem państw Azji pozwala zrozumieć przyczyny oraz trudne konsekwencje problemów, z którymi mogą zmagać się nasi Klienci. Oferujemy kompleksową i skuteczną pomoc prawną w Indiach, opartą na naszej wiedzy, doświadczeniu oraz ścisłej współpracy z indyjskimi specjalistami.

 • Budynek w Wietnamie Oznaczenie jurysdykcjiWietnam

  Wietnam niewątpliwie pozostaje jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek Azji. Za sprawą stałego promowania potencjału inwestycyjnego Wietnamu, z roku na rok zwiększa się ilość dokonywanych bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Inwestorzy wybierają takie branże jak przetwórstwo spożywcze, odzież czy budownictwo, wykorzystując ogromne możliwości tego ponad 97 milionowego narodu.

  Oferujemy obsługę prawną Klientów, poszukujących pomocy w sprawach powiązanych z Wietnamem. Doświadczenie specjalistów Hanglung Law oraz ścisła współpraca z wietnamskimi profesjonalistami, służącymi swoją wiedzą naszym Klientom, sprawia, że możemy zagwarantować skuteczną oraz rzetelną pomoc.

 • Budynek w Pakistanie Oznaczenie jurysdykcjiPakistan

  W ostatnich latach można zaobserwować poprawę bezpieczeństwa oraz sytuacji gospodarczej Pakistanu. Spadek liczby ataków terrorystycznych, wzrost przemysłu produkcyjnego, duży potencjał ludzki oraz rozbudowa infrastruktury w ramach współpracy pakistańsko–chińskiej poprawiają sytuację ekonomiczną tego kraju. Pakistan może stać się coraz atrakcyjniejszym kierunkiem gospodarczym. Porządek prawny tego państwa, w związku z jego kolonialną historią, wywodzi się z angielskiego prawa zwyczajowego. W Pakistanie, będącym demokracją parlamentarną, kompetencje ustawodawcze oraz władza wykonawcza są podzielone między federację, a składające się na nią prowincje. W Hanglung rozumiemy tę sytuację prawną. Dzięki współpracy ze specjalistami, doświadczonymi w pracy z prawem pakistańskim, wiemy jak pomóc Klientom.

 • Budynki w Chinach Oznaczenie jurysdykcjiChiny

  Kancelaria Hanglung posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw Klientów w Chinach, w tym przed chińskim sądem. Jesteśmy specjalistami w swojej dziedzinie. Doskonale znamy wszystkie procedury oraz zwyczaje, związane z chińskim postępowaniem sądowym. Oddział naszej Kancelarii w Szanghaju, dzięki zaangażowaniu naszego chińskiego zespołu, może zapewnić nie tylko reprezentację przed sądem w Chinach, ale również pomoc w każdej sprawie, w której konieczne jest przebywanie „na miejscu”. Dzięki stałej współpracy z chińskimi prawnikami, którzy doskonale znają prawo oraz praktykę panującą w ich własnym kraju, zapewniamy naszym Klientom nie tylko rzetelną, ale również skuteczną obsługę.

 • jurysdykcja łotwa Oznaczenie jurysdykcjiŁotwa

  Łotwa, leżąca wzdłuż wybrzeży Morza Bałtyckiego, jest bliska Polsce zarówno geograficznie, jak i prawnie. Obowiązujący w tym kraju system prawny jest podobny do systemu francuskiego oraz niemieckiego oraz oparty na tradycji prawa cywilnego.

  Oferujemy profesjonalną pomoc prawną Klientom, potrzebującym wsparcia w zakresie łotewskiego prawa. Współpraca z łotewskimi specjalistami pozwala nam nie tylko udzielić rzetelnej porady, ale również skutecznie pomóc Klientowi w rozwiązaniu sprawy „na miejscu”.

 • jurysdykcja izrael Oznaczenie jurysdykcjiIzrael

  Izrael jest demokracją parlamentarną, opartą na zasadzie trójpodziału władzy. System prawny tego państwa wzoruje się na wielu rozwiązaniach brytyjskiego systemu prawnego, uzupełnionych oraz do potrzeb prawa żydowskiego. W Kancelarii doskonale rozumiemy trudną, historyczną relację Polski oraz Izraela. Pomagamy w rozwiązaniu trudnych spraw o istocie historyczno–prawnej, w tym w uzyskaniu polskiego obywatelstwa. Posiadamy również doświadczenie w prowadzeniu spraw karnych.

 • jurysdykcja hongkong Oznaczenie jurysdykcjiHongkong

  Hongkong jest Specjalnym Regionem Administracyjnym, przynależącym do Chińskiej Republiki Ludowej. Zasada jednego kraju o dwóch systemach jest dominującą cechą hongkońskiej Ustawy Zasadniczej (The Basic Law, 1997). System prawny panujący w Specjalnym Regionie Administracyjnym Hongkongu różni się więc od systemu znanego w Chinach kontynentalnych. Opiera się na prawie zwyczajowym, uzupełnianym przez prawo lokalne. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w działaniu w Hongkongu. Reprezentujemy Klientów przed tutejszymi Sądami. Doskonale znamy i rozumiemy specyfikę tego wyjątkowego regionu. Współpracujemy z doświadczonymi specjalistami, służącymi profesjonalną pomocą naszym Klientom – zarówno w postępowaniach przed Sądem, jak i w każdej innej sprawie, w której możesz potrzebować rzetelnego wsparcia.

 • jurysdykcja singapur Oznaczenie jurysdykcjiSingapur

  System prawny Singapuru – kraju należącego niegdyś do brytyjskiej Wspólnoty Narodów – ma swoje korzenie w angielskim prawie i praktyce. Do dziś fundamentem systemu prawnego tego kraju pozostaje prawo zwyczajowe. Od czasu uzyskania niepodległości, Singapur rozwinął własny system prawny, unikalnie dostosowując go do wyjątkowej sytuacji społecznej i gospodarczej tego państwa – miasta. Doskonale rozumiemy sytuację prawną Singapuru. Wieloletnie doświadczenie w działaniu w Azji pozwala nam wnikliwie zrozumieć i trafnie ocenić potrzeby Klientów, potrzebujących pomocy prawnej w tym kraju. Dzięki stałej współpracy z doświadczonymi specjalistami z Singapuru, jesteśmy w stanie zagwarantować naszym Klientom obsługę prawną na najwyższym poziomie.

Zaufali nam 司法管辖区
Zespół 恒隆人才

Gramy zespołowo – razem pracujemy na wspólny sukces.

Hanglung Law to zespół doświadczonych radców prawnych, adwokatów i aplikantów, którzy stale rozwijają swoje kompetencje. Zespół Hanglung wyróżnia nieszablonowe myślenie i pasja, które przekłada się na skuteczność działań i wysoką jakość świadczonych przez nas usług.

Rekomendacje 客户评论
 • “Podziękowanie dla Mec. Kamila Biernata za pomoc prawną i wsparcie udzielone Konsulatowi Generalnemu RP w Szanghaju w rozwiązywaniu trudnych spraw konsularnych w latach 2023 i 2024.”

  Magdalena Żukowska | Konsul Generalna Rzeczpospolitej Polskiej w Szanghaju
 • “Od wielu lat pracuję w Chinach, z kilkoma pracodawcami o światowej sławie oraz z liderami w swojej branży, zajmując stanowisko na poziomie C-level. Miałem szczęście kilkukrotnie zatrudniać Pana Liweia Cai w związku z kwestiami prawnymi, zarówno prywatnymi, jak i służbowymi. Wykonane usługi i współpraca przebiegły profesjonalnie i pomyślnie, dlatego z czystym sumieniem mogę polecić Państwu wybór tej Kancelarii jako dostawcę usług prawnych.”

  Carlo Nizia | Główny Manager w jednej z największych firm motoryzacyjnych w Chinach
 • “Zespół Kamila rozumie złożoność prawną i biznesową międzynarodowego biznesu. Jeśli prowadzisz biznes w Polsce lub Chinach to świetnie jest mieć go po swojej stronie”

  Zeng Xiaohui | Właściciel Grupy Vershold
 • „Współpraca z Hanglung Law Biernat and Kossacki przebiega w sposób profesjonalny. Sama zaś usługa świadczona jest na bardzo wysokim poziomie”. Maciej Ramotowski| Menadżer ds. współpracy międzynarodowej, Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A.

  Maciej Ramotowski | Menadżer ds. współpracy międzynarodowej, Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A.
 • “Miałem okazję poznać Kamila, gdy reprezentował stronę przeciwną. Był bardzo profesjonalny i otwarty.” Cai Bojun | Szef działu marketingu zagranicznego Dongfeng Commercial Vehicles Co., Ltd

  Cai Bojun | Szef działu marketingu zagranicznego Dongfeng Commercial Vehicles Co., Ltd
 • Zespół Hanglung jest zawsze w pełni profesjonalny i chętny do pomocy” Fan Wu| Kierownik zespołu w regionie APAC, Allegro Sp. z o. o.

  Fan Wu | Kierownik zespołu w regionie APAC, Allegro Sp. z o. o.
 • “Kancelaria Hanglung Law Biernat & Kossacki przez cały okres współpracy służy nam profesjonalną oraz kompleksową obsługą prawną z zakresu prawa polskiego jak i chińskiego. Dotychczasowa współpraca z Biernat & Kossacki cechuje się profesjonalizmem, indywidualnym podejściem do klienta, rzetelnością oraz dużym zaangażowaniem. Doceniamy również terminowość przy realizacji powierzonych zleceń, dbałość o szczegóły oraz jasność i klarowność wyjaśnień przekazywanych nam przez Biernat & Kossacki. Jako członek zarządu Railink International Intermodal Logistics Poland Sp. z o. o. mam przyjemność zarekomendować współpracę z kancelarią prawną Hanglung Law Biernat & Kossacki, jak również wyrazić zadowolenie z przebiegu dotychczasowej współpracy” Łukasz Chotej| Członek zarządu Railink International Intermodal Logisitisc Poland Sp. z o. o., spółki z grupy CITIC Limited

  Łukasz Chotej | Członek zarządu Railink International Intermodal Logisitisc Poland Sp. z o. o., spółki z grupy CITIC Limited
biznes po chińsku książka

Ten, kto zrozumie chiński umysł i możliwości płynące ze współpracy z Chińczykami, uzyska szansę stworzenia czegoś, o czym konkurencja może tylko marzyć.

Dowiedz się więcej
Raport 报告

Weryfikacja chińskich podmiotów –
zamów raport.

Kancelaria Hanglung Law Biernat & Kossacki Spółka Partnerska Radcy Prawnego i Adwokata oferuje przeprowadzenie weryfikacji chińskiego podmiotu gospodarczego.