Karol Spaliński

Radca prawny

Radca prawny Karol Spaliński współpracuje z Hanglung Law, gdzie prowadzi dział Venture Capital/Private Equity oraz Startup.

Specjalizuje się w kompleksowej obsłudze prawnej przedsiębiorców i biznesu, w tym w szczególności w projektach inwestycyjnych (VC/PE) i korporacyjnych (M&A). Zapewnia kompleksową obsługę prawną inwestorów i startupów w zakresie finansowania oraz realizacji procesu inwestycyjnego na rynku niepublicznym (VC/PE). Posiada doświadczenie w bezpośredniej i codziennej obsłudze prawnej branży IT, budowlanej, weterynaryjnej i transportowej. Zajmuje się wsparciem podmiotów zagranicznych w wejściu na polski rynek, zarówno w formie własnego, dedykowanego podmiotu jak i poprzez inwestycję lub zakup już działających przedsiębiorstw.

Wspiera przedsiębiorców we wszystkich problemach prawnych i biznesowych związanych z bieżącą działalnością gospodarczą. Do każdej powierzonej sprawy podchodzi w sposób pragmatyczny – ustala stan sprawy i interes Klienta, a następnie proponuje korzystne rozwiązanie. Wierzy w ciężką pracę, zaangażowanie oraz motywację.

Doświadczenie 专业研究

„Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość”.

Ukończył Prawo na Uniwersytecie Warszawskim oraz program prawa amerykańskiego organizowany przez Uniwersytet Warszawski, we współpracy z University of Florida Center for the American Law Studies – Levin College of Law. 

W swoim zawodzie najbardziej lubi poczucie sprawczości – świadomość, że udzielane porady prawne mają realny wpływ na kształtowanie sytuacji Klienta.  Wierzy tym samym, iż przepisy i regulacje prawne mogą być nie tylko zbędnym balastem i przeszkodą w codziennej działalności Klienta, ale przede wszystkim właściwą bazą i podporą do rozwoju biznesu.

Myśląc o pomyślności spraw powierzonych przez klientów, przywołuje słowa Vincenta Van Gogha – „Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość”.

Pasjonuje go aktywność sportowa – lubi piłkę nożną, bieganie, tenis czy siłownię. Lubi dobrą kuchnię oraz spotkania towarzyskie. Inspiruje go Michael Jordan – w szczególności za etykę pracy i realizację wyznaczonych celów.

Posługuje się językiem angielskim.

Budynek w ChinachDrogi z lotu ptakaBudynek w Chinach
Moje specjalizacje 专长

Nasi Klienci mogą liczyć na wsparcie we wszystkich etapach rozpoczynania i prowadzenia działalności międzynarodowej.