Prawo transportowe i logistyczne 运输和物流法

Prawo transportowe i spedycyjne

Prawo transportowe nie ma przed nami tajemnic. Świadczymy kompleksowe usługi prawne, z których korzystają branże związane z transportem drogowym, kolejowym, a także morskim. W zakresie naszych obowiązków jest także obsługa prawna firm transportowych oraz właścicieli obiektów magazynowych. Mamy doświadczenie we współpracy z przedsiębiorstwami krajowymi oraz zagranicznymi.

Złóż zamówienie

Kancelaria prawna – prawo transportowe to nasza specjalność. Zajmujemy się kwestiami regulacyjnymi, w tym uzyskaniem odpowiednich zezwoleń i licencji, reprezentacją przed organami licencyjnymi (Główny Inspektorat Transportu Drogowego, właściwy Starosta, Urząd Transportu Kolejowego), doradztwem w zakresie obowiązków sprawozdawczych, wynikających z przepisów oraz w zakresie uzyskania jednolitego certyfikatu bezpieczeństwa na potrzeby świadczenia usług przewozu kolejowego.

Każdy reprezentujący naszą kancelarię prawnik z obsługi prawnej firm transportowych posiada pakiet kwalifikacji, przez co jest w stanie działać kompleksowo i w wielu obszarach. Dzięki temu, jako kancelaria, prowadzimy także doradztwo z zakresu nałożonych embarg na niektóre kraje i produkty. Mamy doświadczenie w rozwiązywaniu sporów sądowych i pozasądowych dla branży spedycyjnej.

Usługi

Skomplikowane sprawy wymagają nieszablonowego podejścia. Właśnie dlatego, kancelaria prawna od prawa spedycyjnego Hanglung Law, świadczy wiele usług.

Zakres działań obejmuje:

  • prawo pracy. Zajmujący się konkretną sprawą prawnik transportowy pomoże klientowi określić formę zatrudnienia pracowników, (w tym obywateli państw trzecich) zarówno zgodnie z krajowymi, jak i unijnymi regulacjami, dotyczącymi czasu pracy kierowców (tzw. pakiet mobilności);
  • ubezpieczenia i roszczenia, w szczególności z tytułu szkód i wypadków;
  • przygotowanie umów w transporcie, a w tym umów spedycyjnych, leasingowych, przewozowych, wysyłkowych, związanych z przeładunkiem, magazynowaniem i przechowywaniem;
  • dochodzenie wierzytelności;
  • finansowanie floty, jak i działalności przedsiębiorstw;
  • cła i kwestie podatkowe; postępowania karno-skarbowe;
  • kontrole i kary w transporcie drogowym;
  • sprawy korporacyjne i M&A;
  • wynajem budynków i obiektów logistycznych.

Jako Hanglung Law, kancelaria prawna Warszawa, zachęcamy do kontaktu w celu odbycia konsultacji oraz nawiązania współpracy (niezbędne dane kontaktowe zamieściliśmy na stronie). Świadczymy kompleksowe usługi z zakresu prawa transportowego, spedycyjnego, ale i nie tylko. Jako zespół doświadczonych prawników obsługujemy także sprawy związane ze sporami międzynarodowymi, IT, e-commerce, czy też start-upami.

Doświadczenie 专业研究
Case studies Wszystkie case studies
Zespół 恒隆人才
Budynek w ChinachBudynek w ChinachDrogi z lotu ptakaBudynek w ChinachDrogi z lotu ptakaBudynek w Chinach
Poznaj wszystkie specjalizacje

Nasi Klienci mogą liczyć na wsparcie we wszystkich etapach rozpoczynania i prowadzenia działalności międzynarodowej.