Kamil Biernat

Radca prawny | Partner zarządzający Hanglung Law

Radca prawny Kamil Biernat specjalizuje się w postępowaniach międzynarodowych, w tym w arbitrażu międzynarodowym, fuzjach i przejęciach, a także w prawie handlu i dystrybucji. 

Jego międzynarodowe doświadczenie biznesowe pozwala skutecznie doradzać i uczestniczyć w tworzeniu nowych podmiotów i grup kapitałowych na całym świecie. 

Doświadczenie zdobywał w chińskiej renomowanej Kancelarii w działach prawnych międzynarodowych grup kapitałowych, gdzie sprawował funkcję dyrektora działu prawnego. Pełnił także funkcje członka zarządu, prokurenta i członka rady nadzorczej wielu dużych międzynarodowych podmiotów (min. w Vershold Poland Sp. z o. o.), zarówno w Polsce jak i w Chinach.

Obycie w środowisku międzynarodowym, zdobyte dzięki wieloletnim podróżom, studiowaniu oraz pracy w takich krajach jak Stany Zjednoczone Ameryki Północnej, Wielka Brytania czy Chiny zapewniło mu otwarty umysł, znajomość różnych perspektyw oraz możliwość wnikliwej i trafnej oceny każdego problemu.

Doświadczenie 专业研究

Tworzy globalną kancelarię kierując się dewizą norweskiego podróżnika Thora Heyerdahl: „Borders? I have never seen one, but I have heard they exist in the mind of some people”.

Ukończył prawo na University of South Wales w Wielkiej Brytanii (LLB), na Uniwersytecie Wrocławskim, a także studia podyplomowe prawa chińskiego w Chinach na znanej i cenionej uczelni China University of Political Science and Law, 中国政法大学 której wydział prawa jest corocznie uznawany za drugi najlepszy wydział prawa w Chińskiej Republice Ludowej.

Mówi, że jest dumny z założenia własnej kancelarii oraz z kreowania współpracy polsko – azjatyckiej, gdyż dzięki temu ma wpływ na profesjonalizację polskich podmiotów oraz rozwój polskiej gospodarki, pomagając niektórym podmiotom gospodarczym już na początku ich drogi.

Podziwia błyskawiczny rozwój technologiczny i społeczny Chin, Japonii, Singapuru i Korei Południowej oraz mentalność krajów wschodniej Azji – stawiających na naukę oraz rozwój technologiczny.

Po pracy pochłania go dbanie o rodzinę oraz podróże. Lubi także grę w golfa. Inspiruje go Ignacy Jan Paderewski.

Posługuje się biegle językiem angielskim oraz językiem chińskim w zakresie podstawowym.

Case studies z moim udziałem 经验
Budynek w ChinachBudynek w ChinachBudynek w ChinachBudynek w ChinachBudynek w ChinachBudynek w Chinach
Moje specjalizacje 专长