Z radością pragniemy poinformować, że Kancelaria Hanglung Law doprowadziła do wygranej o wartości ponad 16 milionów złotych na rzecz Klienta.  

Półtora roku temu zgłosiły się do nas dwie polskie spółki zajmujące się profesjonalną dystrybucją sprzętu medycznego, które to w czasach pandemii covid zakupiły od chińskiego kontrahenta maseczki ochronne. Po otrzymaniu zamówienia, okazało się, że zakupiony towar posiadał wadę fabryczną.  

Sprzedawca odmówił swojej odpowiedzialności, uspokajając Klienta, że pozwie swoim kosztem producenta w Chinach. Przez długi czas zasłaniał się trwającym postępowaniem, co wzbudziło podejrzliwość Klienta.  

W tym momencie do sprawy weszliśmy my. Po szybkiej weryfikacji sprawy, okazało się, że sprawa chińskiego sprzedawcy przeciwko producentowi została już dawno przegrana, o czym nie poinformowano naszego Klienta. Wykorzystaliśmy ten fakt i wnieśliśmy do Sądu pozew o zapłatę równowartości ponad 16 milionów złotych w związku z wyrządzonymi szkodami. Ze względu na skomplikowanie sprawy, w ramach tego samego sporu toczyły się równolegle trzy postępowania. Dostarczenie odpowiedniego materiału dowodowego było procesem wymagającym wielu miesięcy przygotowywania bardzo niestandardowej dokumentacji.  

Chiński Sąd Ludowy w Szanghaju w całości przychylił się do naszego żądania i zasądził od pozwanego na rzecz naszego Klienta łączną kwotę 16 milionów 150 tysięcy złotych oraz zwrot kosztów postępowania! 

Niezmienianie cieszymy się z wygranej naszego Klienta i serdecznie gratulujemy całemu polskiemu i chińskiemu zespołowi!

Zaangażowani w projekt: