Biznes Po Chińsku - Książka 中文商务

Wieloletnie doświadczenie w pomaganiu polskim przedsiębiorcom w Chinach pozwoliło nam zrozumieć, że większość problemów, z którymi się spotykają jest powtarzalna, a często są one łatwe do uniknięcia. Wychodząc oczekiwaniom naprzeciw, postanowiliśmy zebrać najważniejsze informacje na temat szans, zagrożeń i planowania biznesu w Chinach lub z Chińczykami.

Polacy nie są zaznajomieni z kulturą chińską ani ze stylem życia czy sposobem bycia Chińczyków. Chiny kojarzą się nam głównie z fabrykami zachodnich marek, sklepami internetowymi takimi jak Alibaba czy Aliexpress lub z popularnymi w Polsce firmami, np. Huawei czy Xiaomi. Wiedza Chińczyków o Polakach jest równie uboga i stereotypowa. Biznesmenów obu państw cechuje wyidealizowane myślenie o tym, jak powinno wyglądać prowadzenie interesów w każdym z krajów.

Jak mawiał Sun Tzu: „Kto zna wroga i zna siebie, nie będzie zagrożony choćby i w stu starciach. Kto nie zna wroga, ale zna siebie, czasem odniesie zwycięstwo, a innym razem zostanie pokonany. Kto nie zna ani wroga, ani siebie, nieuchronnie ponosi klęskę w każdej walce”.

W tej samej kolejności należy poznać swoich partnerów, siebie, rynek, a także cele i środowisko biznesowe.

Chiny są dla nas ogromną szansą gospodarczą. Ten, kto zrozumie chiński umysł i możliwości płynące ze współpracy z Chińczykami, uzyska szansę stworzenia czegoś, o czym konkurencja może tylko marzyć. W Polsce istnieją już firmy, które dostrzegły tę szansę, wykorzystały ją i z małych spółek urosły do roli liderów w swojej branży – stało się tak, właśnie dzięki ścisłej współpracy z podmiotami chińskimi. Dobrą lekcją dla polskich przedsiębiorców, może być zrozumienie podejścia firm niemieckich i południowokoreańskich, którym udało się osiągnąć świetne wyniki w Chinach, dzięki nauczeniu się robienia interesów z Chińczykami oraz dostosowaniu się do chińskiej kultury biznesowej.

Książka składa się z kilkunastu rozdziałów, z których każdy odwołuje się do praktycznej wiedzy i doświadczenia w biznesie z Chińczykami. Autorzy książki położyli duży nacisk na odczarowanie kultury biznesowej Chin oraz sposobu działania chińskich firm w oczach Czytelnika. Wydawnictwo jest przeznaczone zarówno dla przedsiębiorców działających już na rynku chińskim, jak i dla osób dopiero rozważających wejście na ten rynek. Publikacja ma wymiar praktyczny i w prosty sposób opisuje zarówno mechanizmy prawne, jak i pozaprawne.

biznes po chińsku książka
Dlaczego warto?

Maecenas non eleifend nibh, non sodales tortor. Maecenas sagittis neque tortor, sed ullamcorper sapien mattis dictum!

Zamawiam

Curabitur eget eros feugiat, congue risus quis, dapibus dolor. Vivamus facilisis libero eget venenatis auctor. Aenean odio velit, maximus sed mauris vitae, lacinia gravida quam. Maecenas non eleifend nibh, non sodales tortor. Maecenas sagittis neque tortor, sed ullamcorper sapien mattis dictum. Curabitur eget eros feugiat, congue risus quis, dapibus dolor. Vivamus facilisis libero eget venenatis auctor. Aenean odio velit, maximus sed mauris vitae, lacinia gravida quam