Za nami bardzo pracowity tydzień, podczas którego zorganizowaliśmy dwa spotkania w ramach warsztatów “Sekrety Biznesu: Podpowiedzi z Chin dla Polskich przedsiębiorców”.
Pierwszy dzień warsztatów był dedykowany dla Polskich przedsiębiorców, podczas którego nasi prawnicy przeprowadzili trzy wykłady:
- “Nie daj się oszukać! Działaj bezpiecznie, skutecznie i legalnie.” – Mec. Karol Czekałowski w ramach tego wykładu zapoznał uczestników z najważniejszymi zasadami bezpiecznego i legalnego prowadzenia biznesu w Chinach. Ponadto, uczestnicy wowiedzieli się, jak uniknąć oszustw, a także co zrobić, aby zapewnić swojej spółce stabilność i efektywność na chińskim rynku.
- “Kiedy zarejestrować podmiot? Wszystko o RO, WFOE i JV” – Mec. Kamil Biernat.
Uczestnicy poznali politykę zerowej emisji wdrażaną przez Unię Europejską i jej wpływ na przedsiębiorstwa oraz inwestorów. Celem było zasygnalizowanie uczestnikom konsekwencji Zielonego Ładu UE oraz przekazanie wiedzy w jaki sposób inwestorzy mogą wykorzystać to środowisko prawne w celu uzyskania zrównoważonych i zyskownych możliwości inwestycyjnych. - “Chińskie spojrzenie na Europę: Doświadczenia we współpracy biznesowej i prawnej” – Mec. Luan Jingxan omówiła kluczowe kwestie związane z prowadzeniem działalności gospodarczej w Chinach. Przybliżyła uczestnikom kwestię przepisów podatkowych i prawnych aspektów zatrudniania pracowników, a także kwestię przepisów dotyczących transferu danych. Celem wykładu było uzyskanie odpowiedzi na pytanie “Jak prowadzić działalność w Chinach w sposób efektywny i zgodny z prawem?”.
W warsztatach wzięli udział polscy przedsiębiorcy działając na rynku chińskim oraz managerowie i dyrektorzy działów prawnych i działów ds. zakupów przedsiębiorstw zajmujących się importem produktów z Chińskiej Republiki Ludowej.
Drugi dzień warsztatów był adresowany do Chińskich przedsiębiorców działających na rynku polskim. Podczas tego dnia zostały omówione najważniejsze aspekty prawne, które gwarantują bezpieczeństwo i legalność prowadzonego biznesu. W ramach tego dnia zostały przeprowadzone następujące wykłady:
- “Nie daj się ukarać! Jak legalnie przesyłać dane między UE a Chinami?” – Mec. Beata Frenkiel.
Celem wykładu było uzyskanie praktycznej wiedzy, jak poruszać się po złożonych przepisach dotyczących transferu danych między Unią Europejską a Chinami oraz zapoznanie się z wymogami prawnymi i najlepszymi praktykami, mającymi na celu zapewnienie zgodności i bezpieczeństwa transferu danych, minimalizując ryzyko kar i innych problemów prawnych. - “Czym jest polityka zerowej emisji w UE? Co Zielony Ład UE oznacza dla inwestorów?” – Mec. Kamil Biernat
Uczestnicy poznali politykę zerowej emisji wdrażaną przez Unię Europejską i jej wpływ na przedsiębiorstwa oraz inwestorów. Celem było zasygnalizowanie uczestnikom konsekwencji Zielonego Ładu UE oraz przekazanie wiedzy w jaki sposób inwestorzy mogą wykorzystać to środowisko prawne w celu uzyskania zrównoważonych i zyskownych możliwości inwestycyjnych. - “Chińskie spojrzenie na Europę: Doświadczenia we współpracy biznesowej i prawnej” – Mec. Luan Jingxan porozmawiała z chińskimi uczestnikami o ich perspektywie i jej doświadczeniu z Polską i Europą, ze szczególnym uwzględnieniem współpracy biznesowej i prawnej. Adwokat Luan, która od lat współpracuje z polskimi prawnikami, przedstawiła swoje doświadczenia z perspektywy Chińczyka. Uczestnicy zapoznali się także z rzeczywistymi doświadczeniami i studiami przypadków oraz zrozumieli dynamikę kulturową, prawną i biznesową, która kształtuje udaną współpracę między Chinami a Europą.
Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie! Cieszymy się z tak dużego zainteresowania prowadzeniem bezpiecznego i świadomego biznesu Polsko-Chińskiego!