Tylko w grudniu 2020 roku, Singapur wydał cztery licencje bankom cyfrowym.

Trust Bank oraz GXS Bank to dwa działające całkowicie online banki detaliczne, uruchomione w zeszłym roku. Oba w coraz atrakcyjniejszy sposób walczą o pozyskanie nowych klientów – oferując niższe opłaty i zachęcając nowymi promocjami, jednocześnie m.in. rezygnując z minimalnych sald na koncie.

Według danych Trust Banku, od momentu wejścia na rynek (wrzesień, 2022), bank osiągnął 9% udziału w rynku bankowym Singapuru. Jest to skutek nie tylko korzystnych warunków, ale również przyciągających klientów promocji. Trust Bank nawiązał partnerstwo z największą singapurską siecią supermarketów FairPrice Group. Nowi klienci kart kredytowych otrzymują kupony o wartości 25 dolarów singapurskich (18,80 USD) do wydania w supermarketach sieci. Później, robiąc zakupy spożywcze, mogą gromadzić punkty premiowe wymieniane na gratisowe produkty.

Jego rywal GXS Bank obsługuje m.in. giganta przewozowego Grab oraz największego dostawcę usług telekomunikacyjnych w Singapurze – Singtel. Firmy, mające łącznie ponad 3 miliony klientów, zachęcają do zarejestrowania się w banku – ułatwia im to dokonywania płatności. Swoje usługi kierują głównie do przedsiębiorców, w tym osób samozatrudnionych rozpoczynających swoje biznesy. Przedstawiciele banku tłumaczą, że jako bank cyfrowy nie są obciążeni wieloma kosztami, takimi jak utrzymanie fizycznej sieci oddziałów czy bankomatów, co powala na wprowadzenie korzystniejszych warunków oraz rezygnację ze stosowania niektórych opłat, wymaganych przez banki tradycyjne.